MOUNT PLEASANT — These students were named to the first semester Honor Roll at Mount Pleasant Community High School.

12th grade

4.00

Kalynn Batey, Paris Chounlamany, Chi-anna Glaha, Joseph Holtkamp, Cooper Huckabone, Kieran Kohorst, Elizabeth Larson, Jacob Lowe, Jordan Magnani, Delaney McDowell, Ashlee Menke, Colin Mills, Taylor Murray, Colby Potts, Lane Ridenour, Shayla Rotenburger, Brady Sartorius, Emily Shumaker.

3.50-3.99

Hayley Anderson, Maison Ashton, Danielle Broeker, Joseph Coberly, Garin Crane, Emely Duron Portillo, Kaitlyn Ensminger, Jaclyn Fraise, Jonathan Ita, Payton Kelly, Wayne Klopfenstein, Jonathan Lopez, Casey McCann, Brody McGhghy, Hoi Phung, Caleb Potts, Vanessa Ramos, Jessica Rauenbuehler, Justin Rauenbuehler, Samantha Rosell, Jennifer Ruby, Hanna Schinstock, Nicole Schlatter, Cole Smith, Joseph Staats, Nicholas Steffens, Meagan Sutherland, Kyle Vanderham, Ethan Weber, Sydni Wilson.

3.00-3.49

Samantha Alexander, Audreana Barnes, Dalton Bass, Mikayla Beason, Chloe Beavers, Garrett Boecker, Brianna Bowman, Kinsey Bruggemeyer, Austin Buckert, Cole Burns, Anna Butcher, Nayely Camps, Wyatt Carlston, Garret Detrick, Bergen Ensminger, Briton Ensminger, Takoda Farley, Brady Garmoe, Yaritzeli Gonzalez-Jaimes, Jacklyn Goodman, Erin Ireland, Sarah Lanphier, James Lobdell, Kyle Medina, Colin Mulford, Cassandra Munford, Tamia Tish, Dalon VanAmerongen, Victoria Witthoft, Qianqian Ye, Nathaniel Zaragoza.

11th grade

4.00

Parker Baugh, Aaron Bodenham, Tanner Burchett, Reece Gardner, Brier Klossing, Lucas Lee, Garrett Maddy, Levi Puig, Nathan Rauenbuehler, Anne Schnicker, Dalton Stearns, Shaleen Thiengmany, Erin Zihlman.

3.50-3.99

Brayden Ackles, Madecyn Anderson, Traden Barton, Willow Barton, Zachary Beason, Samuel Beatty, Sadie Carrasco, Conner Coleman, Samantha Crawford, Samantha Decker, Callie DePriest, Kaitlyn Dochterman, Alec Gardner, Katelynn Gardner, Alexandra Gerling, Tucker Johnson, Rachel Kuckes, Chase Lamm, Jozlyn Lee, Jozlyn Liechty, Elizabeth Litchfield, Yadira Martinez, Kaelyn McNamee, Levi Moberg, Kyle Moeller, Monica Moyle, Kelsey Notestein, Patel Sahikumar, Breeana Runyon, Zoe Runyon, Hallie Sandeen, Tristan Scovel, Bailey Shelledy, Tate Shull, Jacob Stukerjurgen, Madeline Van De Berg, Lyndi Vantiger, Jacob Wallace, Abraham Wilson.

3.00-3.499

Nancy Aicher, Anna Beckman, David Blancas, Julianna Delgado, Kristen Epperson, Evan Folker, Madalyn Gooden, Hannah Hess, Breana Hill, Marco Indri, James Kinney, Chloe Kruse, Morgan McGuire, Matthew Moothart, Jacob Moutrie, Dalton Moyle, Maile Phanthouvong, Melissa Romine, Trisha Shepherd, Abby Smith, Mary West, Trace White, Madison Williamson, Kalib Wilson, Skylar Wilson, Michal Wohlleber.

10th grade

4.00

Jayden Davis, Emily Helton, Claire Holtkamp, Lexie Magnani, Abigail Ryon, Aurora Vansickel, Logan White.

3.50-3.99

Chloe Anderson, Bailey Andrew, Isabel Ashton, Naudia Beachy, Blake Bentler, Samantha Broeker, Margaret Cristoforo, Kendall Dascher, Sydney Doak, Libby Ensminger, Annalise Goodman, Alejandra Goodwin, Alixandria Hughes, Keegan Kohorst, Clayton Lowery, Nicholas McCormick, Levi Mills, Jacob Moffett, Teresa Morris, Anh Nguyen, Lillian Pereira, Konnor Peterson, Yorke Prough, Caroline Richtman, Joshua Romine, Kenna Smith, Emily Stark, Paige Stater, Alyssa Striegel, Alexis Tropeano, Khang Truong, Zachary Venghaus, Maui Whaley, Piper Wiley.

3.00-3.49

Donovan Arledge, Brett Baccam, Sierra Barton, Brody Bender, Sean Brousseau, Madison Campbell, Ashley Elmore, William Francy, Charles Greene, Sadie Hartsock, Jessica Haukedahl, Leah Hunter, Gabe Leichty, Tai Lien, Diana Lopez, Kamdyn Parker, Elizabeth Perry, Tyler Raub, Rylan Seberg, Tyler Starman, Kaela Welcher, Alexandria Wixom, Alexis Wohlleber.

Ninth grade

4.00

Audrey Hake, Liam Halawith, Brian Huynh, Jack Johnson.

3.50-3.99

Mikayla Ackles, Chase Adams, Cristina Carthey, Ryann Davidson, Maggie Fitzpatrick, Nicholas Holtkamp, Emma Huckabone, Grace Kelley, Karsyn Lamm, Elaina Liechty, Kalyssa Longhurst, Payton Lovan, Dillan Malone, Katherine McCormick, Kiran McGuire, Madelyn Milks, Evelyn Nygren, Kionna Parrish, Emma Pieper, Owen Prough, Cooper Pullis, Luke Ryon, Grace Scheetz, McKenna Schinstock, Gage Smithburg, Heather Sutherland, Avery Sutter, Brevin Wilson.

3.00-3.49

Erin Andreasen, Brennen Bender, Colby Blind, Camren Coberley, Morgan Crane, Anikia Emory, Fernando Flores Garcia, Dalton Gardner, Nicole Hill, Julie Johannas, Franklin Krieger, Macy Krum, Olivia Larson, Logan Lee, Henry Lutovsky, Mason Mills, Madison Moore, Mitchell Moothart, Noemi Morales, David Nguyen, Anna Ostby, Emma Rugg, Kendin Scheitlin, Thomas Schnicker, Benjamin Scudder, Justis Smith, Drake Snavely, Hunter Stearns, Shayden Waller, Dana Wilson.